«Аерофлот» придбав 75% акцій «Трансаеро» за один рубль

Інформацію «Інтерфаксу» про придбання пакета 75% плюс одна акція авіакомпанії «Трансаеро» «Аерофлотом» прокоментували в Російському союзі туріндустрії…

За словами прес-секретаря РСТ Ірини Тюріній, така угода буде найкращим виходом для всіх, хто став жертвою фінансової кризи, що переживається «Трансаеро» — для пасажирів, туроператорів, які співпрацювали з авіакомпанією, і для самої компанії.

«Трансаеро» буде вливатися в «Аерофлот» поетапно і зможе виконати всі зобов’язання, які має перед авіапасажирами і партнерами-туроператорами — вважає Ірина Тюріна. Однак, за її словами, виникає важливе питання щодо фірми «БиблиоГлобус», яка вийшла в останні роки на одну з провідних позицій в галузі саме в партнерстві з «Трансаеро». Прес-секретар не виключає, що «Аерофлот» з часом «візьме під крило» і цю компанію, і такий крок теж принесе обопільну вигоду. В даний час за межами країни перебувають близько 130 тысячроссийских туристів, завезених за путівками «БиблиоГлобуса»авіарейсами «Трансаеро» — підкреслила Ірина Тюріна.

У самій авіакомпанії «Трансаеро» продаж контрольного пакета акцій пояснили інтересами розвитку вітчизняної цивільної авіації. В результаті консолідації обох авіакомпаній, як говориться в прес-релізі ВАТ «Авіаційна компанія «Трансаеро», може бути створена одна з найбільших у світі авіатранспортних груп. Далі в прес-релізі йдеться про розрахунок акціонерів «Трансаеро» на те, що купівля акцій буде відповідати інтересам пасажирів, співробітників авіакомпанії і її ділових партнерів.

«Трансаеро»- перша на просторі колишнього СРСР приватна авіакомпанія, польоти початку 1991 року. За розміром капіталу це друга авіакомпанія в РФ. Основним акціонерам — подружжю Ользі і Олександру Плешаковым, належить у сукупності 36,6% акцій ВАТ «Авіаційна компанія «Трансаеро». Маршрутна мережа рейсів компанії становить більше 200 напрямків по всьому світу і по Росії. «Трансаеро» входить в десятку найбільших європейських авіакомпаній, а в світовому рейтингу займає 35-е місце.

Нинішнє фінансове становище «Трансаеро»складне. Чисті збитки за перше півріччя 2015 року склали 8,6 млрд рублів, а загальний банківський борг з початку поточного року збільшився на 3%і становить на сьогодні 67,5 млрд рублів. В кінці 2014года уряд РФ видало держгарантію зобов’язань «Трансаеро» перед банком ВТБ на суму близько 9 млрд рублів.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *